Foglaljon időpontot a +36205191244-es telefonszámon, vagy Online!

Krónikus sebek

Szervezetünk külső védelmi rendszerének legfontosabb része a testünket borító bőr. Ha seb keletkezik rajta, immunrendszerünk elindítja a regeneráló folyamatokat, hogy megakadályozza a külvilágból érkező kórokozók bejutását. Ideális esetben, -természetesen a sérülés mértékétől függően,- már 1-2 hét alatt megtörténik a sebgyógyulás vagy a jelentős javulás.

Krónikus, azaz nem gyógyuló sebekről akkor beszélünk, ha a test bármely részén olyan hám,- és szövethiányos állapot alakul ki, amely több mint 6 héten belül nem gyógyul.
A várható élettartam emelkedése miatt a krónikus betegséggel élők száma is növekszik, így a krónikus sebek előfordulása is egyre gyakoribbá válik.

Ezek a sebek jellemzően nem külső behatás eredményeként jönnek létre, hanem valamilyen betegséghez köthetően, annak tüneteként keletkeznek. Kialakulásuk jellemzően az anyagcsere zavarára vezethető vissza, amely károsodást okozhat a szövetekben és lassíthatja, s akár le is állíthatja a sebgyógyulást, a megfelelő ellátás ellenére.

A krónikus sebek leggyakrabban előforduló fajtái:

– nyomási fekély

A köztudatban felfekvésként ismerjük, s többnyire idős, hosszú ideig ágyban felvő betegeknél tapasztalható.
Bőr- vagy szövetkárosodást jelent, amely akkor jelentkezik, ha nyomás következtében csökkent vérkeringés alakul ki egy meghatározott területen.

– lábszárfekély

A láb vénás keringésének romlása a véráramlás lelassulásához illetve a vér pangásához vezet. Ennek egyik következményeként szövetkárosodás léphet fel és fekély alakulhat ki.
A krónikus sebek gyakran a lábszár alsó részén, a boka tájékán keletkeznek, de a kialakulás okától függően az alsó végtag bármely területén megjelenhetnek.

– cukorbeteg-láb szindróma

A vérkeringés és/vagy az idegek tartós károsodása következtében alakul ki a diabétesz szövődményeként. A megnevezés a cukorbetegség következtében a lábon kialakult tünetek együttesét foglalja magába. A fájdalom- és nyomásérzékelés károsodása miatt a sérüléseket a beteg sokszor csak későn érzékeli. A láb különösen sérülékennyé válik, egy kisebb sérülés is elegendő ahhoz, hogy nehezen gyógyuló seb keletkezzen.

A krónikus sebek hátterében állhat az immunrendszer helytelen működése és a nem megfelelő keringés. Az ereinkben áramló vér áramlási sebességének lassulása a gyógyulási folyamatokat is hátráltatja, mivel sem az oxigén, sem a tápanyagok nem jutnak megfelelő mennyiségben a sejtekhez.

A mikrokeringés szerepe a megelőzésben

A kisebb vérerekben fennálló korlátozott keringés stimulálása révén elegendő oxigén és tápanyag jut
a sejtekhez, így azok zavartalan működése biztosított, valamint segítségre van szükség a
salakanyagok elszállításához, ami létfontosságú a gyógyuláshoz. A szervezet öngyógyító
mechanizmusainak támogatása a regenerálódási folyamatokat elősegítik.

A szervezet önszabályozási mechanizmusainak megerősítésével az immunrendszer, az idegrendszer és a
keringési rendszer természetes érzékenysége visszatér és az öngyógyító energiák aktiválódnak.

A mikrokeringés karbantartásával tehát, nagyban hozzájárulhatunk az egész szervezetünk normál
működéséhez. A keringés állapota óriási hatással van a szervezet állapotára.

A mikrokeringés javítható.

Közérzetjavító szolgáltatást venne igénybe?

Keressen fel az elérhetőségeim egyikén és egyeztessünk időpontot egy megbeszélésre, aminek keretében tájékoztatom, hogy milyen eredmény várható.

Időpontfoglalás

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.